Miğfer Nedir Ne İşe Yarar Hakkında Bilgi

Miğfer Nedir Ne İşe Yarar

Miğfer anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Miğfer Nedir, Miğfer Ne Anlama Gelir, Miğfer Ne Demektir, Miğfer Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Miğfer ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Miğfer Anlamı

Başı dış darbelerden korumak için giyilen madenî başlık. En önemli savunma araçlarından biridir. Bu özelliği nedeniyle eskiden beri tüm ülkelerde kulanılmıştır. Bazı eski savaşçıların, savaşta daha uzun görünmek için miğferlerini uzun yaptırdıkları, hatta düşmanın korkması için de onu korkuluklarla donattığı görülmektedir. Osmanlı miğferleri, çoğunlukla ince bakırdan ya da çelikten yapılmıştı. I. Dünya Savaşı’nın ikinci yılından itibaren tüfek mermisinin sekmesini sağlamak ya da top mermisinden başı korumak amacıyla yeniden kullanılmaya başlandı.

Konu ile ilgili aramalar: Miğfer Nedir Miğfer ödev ara Miğfer kelime anlamı Miğfer sözlükte ara Miğfer ansiklopedi bilgi bankası ara Miğfer ne demek Miğfer neye denir

Miğfer ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver