Midye Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur? Hakkında Bilgi

Midye Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur?

Midye anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Midye Nedir, Midye Ne Anlama Gelir, Midye Ne Demektir, Midye Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Midye ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Midye Anlamı

Midye Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur
Mytilus galloprovincialis. Yumuşakçaların yassı solungaçlılar sınıfından, tatlı ve tuzlu sularda yaşayan hayvan. Midyenin iki eşit parçadan oluşmuş, koyu siyahımsı mor renkteki kabuğu, dışa doğru bombelidir. Kabukların ön (alt) kenarı düz, arka kenarı yuvarlaktır. Yatay çizgiler gelişmiştir. Kabukların içi düzgün olup, sırt ve geri bölgeleri arasında uzanan geniş leke bulunur. Bissus denen ipliklerle kendilerini bir yere sıkı sıkıya bağlarlar. Balta şeklinde ayakları vardır. Belirgin bir başları ve besinleri törpülemeye yarayan aygıtları yoktur. Genelde durağandırlar, yani yer değiştirmezler. En azından 75 000 türü tanımlanmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Midye Nedir Midye ödev ara Midye kelime anlamı Midye sözlükte ara Midye ansiklopedi bilgi bankası ara Midye ne demek Midye neye denir

Midye ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver