Mideye Yoğurt Şişkinlik Yapar Mı, Yoğurt Midede Şişkinlik Yapar Mı, Yoğurt Mideyi Rahatsız Eder Mi

yoğurt neden şişkinlik yapar, yoğurt şişkinlik, yoğurt şişkinlik yapıyor mu, yoğurt ve şişkinlik

Yoğurt şişkinlik yapar mı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Son yıllarda giderek artan sorunlardan bir tanesi de, yoğurt ve süt ürünleri tüketimi sonrası midede ortaya çıkan şişkinliktir. Peki bunun sebebi nedir? Neden yoğurt yemenin ardından şişkinlik ile karşılaşırız, sizler için araştırdık.

Birçok kişi yoğurt yemenin ardından ortaya çıkan şişkinlik ile karşılaşmamak için beslenme programlarından yoğurdu neredeyse çıkarmış durumdalar. Hem sağlıklı hem de sofraya lezzet katan bir yiyecek olan yoğurdun şişkinlik yapmasındaki neden laktoz intoleransı hastası olmanız. Son zamanlarda sıkça karşılaştığımız laktoz intoleransı ekseri orta yaş grubundaki kişilerde meydana gelmektedir. Laktoz yani süt şekeri sindirilemediği için süt ve süt ürünlerinin tüketiminin ardından yaklaşık yarım saat sonra şişkinlik problemi yaşanır.

Yoğurtta bir süt ürünü olduğu için laktoz intoleransı olan hastalar yoğurdu yemelerinin ardından şişkinlikle karşılaşırlar. Bu şişkinliğe çoğu zaman bulantı, ishal, kramp gibi belirtilerde eşlik eder. Uzmanlar laktoz intoleransı hastalarına süt ve süt ürünlerini az miktarda tüketmelerini önermekteler.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver