Mide Küçültme, Mide Küçültme Ameliyatı, Mide Küçültme Ameliyatı Hakkında

mide küçültme ameliyatı nasıl yapılır, mide küçültme ameliyatları, mide küçültme nasıl olur, mide küçültme operasyonu

Mide küçültme ameliyatı

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Aşırı kiloların yok edilmesinde uygulanan bir operasyon olan mide küçültme ameliyatı, kilolarından şikayeti olanların yüzünü güldürüyor. Aşırı kilo alanların en büyük sorunu bir türlü doymamalarıdır. Çünkü midenin olması gerekenden daha geniş olması, doymama ve sürekli yeme isteği uyandırır. Diğer ülkelerde uzun bir süredir uygulanan ve Türkiye’de de uygulanmaya başlayan mide küçültme ameliyatı sayesinde , tıpta artık bu sorununda çözümü var.

 

Fazla kiloların yok edilmesi için  etkili bir çözüm olan mide küçültme operasyonu, uzman doktorlar tarafından uygulandığı zaman başarılı sonuçlar ortaya çıkıyor. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Genel Cerrahi Servisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cüneyt Kayaalp , “Bu zamana kadar birçok kişi mide küçültme ameliyatı sayesinde kilo sorununu geride bıraktı. Yakınlarının bile tanımakta güçlük çektiği bu kişiler, şimdiki formlarını mide küçültme ameliyatına borçlular “ dedi. Prof. Dr. Cüneyt Kayaalp, zayıflamak içi birçok yöntem var; ancak bu yöntemlerin geçerli olmadığı etkisini göstermediği durumlarda mide küçültme ameliyatına başvurulabilir” diye sözlerini devam ettirdi.

Mide küçültme ameliyatı, mideye bant takılması yada balon uygulaması yöntemlerine göre daha etkili ve daha uzun süre etkilidir. Hastaların bu ameliyatın ardından hem psikolojilerinde hem de estetik görünümlerinde büyük gelişmeler söz konusudur. Diğer uygulamalara göre oldukça avantajlı olan mide küçültme ameliyatının teknik olarak cerrahlığı zordur diyen Prof. Dr. Cüneyt Kayaalp, hastaların iyileşme dönemlerinin de uzun olduğunun altını çizdi. Ama iyileşme sonrası hayal bile edilemeyecek ve gözler görülür değişimler olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver