Mide Gazı, Mide Gazı İçin Ne İçilmeli, Mide Gazı Nasıl Atılır

mide gazı nasıl çıkar, mide gazı nasıl yok edilir, mide gazına çözüm, mide gazına iyi gelen şeyler

Mide gazı nasıl giderilir?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Karında husule gelen şişkinliğin asıl sebebi olan mide gazı, biraz ağrılı geçen bir süreçtir. Bu süreç içinde sorunu yaşayan kişinin gaz çıkarması ile problem yok edilir, ancak gaz çıkarmada zorlananlar için rahatlık söz konusu değildir. Stres, endişe, mide ve bağırsakta yaşanan bir takım tıbbi sorunlar, ağır ve yağlı besinlerin tüketilmesi gibi sebeplerden meydana gelen mide gazına çözüm önerileri sizlerle…

Hızlı yemek yendiğinde, stresli olunduğunda, sakız çiğnendiğinde ve pipetle bir şeyler içildiğinde mide gazı ortaya çıktığı için öncelikle bu faktörlere dikkat edilmelidir. Bunlara ilaveten dikkat edilecek bir diğer hususlar ise şunlardır:

Lif bakımından zengin olan sebzeler, meyveler, tahıllar ve baklagiller hemen hemen her gün tüketilmelidir. Bu besinlerin düzenli tüketimi mide gazı sorununu hem azaltır hem de husule gelmesini önler.

Gazlı içeceklerden de uzak durulmalıdır. Çünkü gazlı içecekler mide gazını en çok tetikleyen sebeplerdendir. Mide gazı sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız bu öneriye muhakkak uymalısınız.

Yapay tatlandırıcılardan uzak durmalı, beslenme programını 3 ana, 3 ara öğün olarak düzene sokmalı, lokma ve porsiyonlar küçük olmalı, sigaradan uzak durmalı, bira içmemeli, soğan, karnabahar, brüksel lahanası, kuşkonmaz, brokoli armut, sakız, sütten bir süre durmalısınız. Bu önerileri dikkate aldığınızda midenizin rahatladığını hissedeceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver