Mide Ekşimesi, Mide Ekşimesi Bitkisel Tedavi, Mide Ekşimesi İçin Ne Yapılır

mide ekşimesi için ne yapılmalı, mide ekşimesi nasıl giderilir, mide ekşimesine bitkisel çözüm yöntemleri, mide ekşimesine çözüm

Mide ekşimesi bitkisel çözüm

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Organlarımız büyük bir özenle vücudumuza hizmet ederler ancak tabii ki hastalıklarda biz insanoğlu için. Mide ekşimesi yaşayanlar çok iyi bilir acısıyla, yaşamayanlar ise etraflarından muhakkak duymuşlardır ki sancılı ve sıkıntılı bir süreçtir bu dönem. Mide ekşimesinin sıkıntı veren bu durumuna doğanın sunduğu çözüm önerileri nelerdir, buyurun öğrenelim:

 

Tükettiğimiz tüm besinlerle haşır neşir olan tek organımız mide olduğu için, yiyecekleri ayırıp öğütmesinden dolayı da organlarımız arasında aslında en çok korumamız gerekenlerdendir. Daha çok yediklerimizden etkilenen mide, sıkıntı ve stres gibi durumlarla da zararı uğramaktadır. Mide ekşimesi de bu zararlardan bir tanesidir. Peki mide ekşimesine bitkisel çözüm yöntemleri nelerdir diye merak ediyorsanız işte mide ekşimesinden kurtulmanın doğal yolları.

 

Mide ekşimesine bitkisel çözüm

 

Yemek aralarında taze nane tüketin.

Kuşburnu çayı hazırlayıp için.Kaynar suyun içine 1 çay kaşığı kuşburnu ekleyin ve demlemeye bırakın. Bu çayı günde 3 öğün yemeklerden sonra için.

Pelin otu çayı da mide ekşimesine çok iyi gelmektedir. Kuşburnu çayı gibi o da yemeklerden sonra günde 3 öğün içilmelidir.

1 litre suya iki avuç hindiba yaprağı ekleyin ve kaynatın, Kaynadıktan sonra ocaktan alın ve süzün. Hindiba yapraklarından salata yapın ve tüketin.

Semiz otu da mide ekşimesi sorunlarını ortadan kaldıracak bitkilerdendir. Bir avuç semiz otunu 1 litre suya ekleyin ve kaynatın. Kaynadıktan sonra süzüp yemeklerin ardından içilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver