Mide Bulantısı Nasıl Geçer, Mide Bulantısı Nasıl Önlenir, Mide Bulantısına Ne İyi Gelir

mide bulantısını önlemek için, sıcaklarda mide bulantısı, sıcaklarda mide bulantısına ne yapmalı, sıcaklarda oluşan mide bulantısını önlemek

Sıcaklarda mide bulanmasına ne iyi gelir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kusacak gibi olma durumu olan mide bulantısı hemen hemen hepimizin her yaz yaşadığı tatsız sorunlardan birisi olduğu için, bu makalemizde ilaçlara sarılmaya gerek kalmayacak ve mide bulantınızı geçirecek bir takım yöntemlerden bahsedeceğiz. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu yöntemler sayesinde sıcaklarda mide bulantısı sorununun artık yaşamayacağınızı garanti ederiz.

Mide bulantısı sadece yaz sıcaklarından değil bir takım sorunlardan ötürüde husule gelmektedir. Ancak sağlığınızı etkileyen ve mide bulantısına yol açan herhangi bir sorun yoksa, mide bulantınızın sıcaklardan olduğundan eminseniz sıcaklarda oluşan mide bulantısını önlemek için aşağıdaki önerileri dikkate alın.

Sıcaklarda mide bulantısına ne yapmalı?

 

Yaz sıcaklarında mide bulantısını bitkisel tedavi yöntemleri ile önlemek istiyorsanız papatya, zencefil ve nane çayı içebilirsiniz.

Beslenmenin önemini her zaman hatırlamalı, doğru ve düzenli beslenmeye dikkat etmelisiniz. Mideniz uzun süre aç kalırsa mide bulantısı yaşarsanız.

Bulantıyı tetikleyen sigara, yemek, parfüm kokusu gibi faktörlerden uzak durmalısınız.

Yaz sabahlarında uyandığınızda mide bulantısı sorunu yaşıyorsanız yataktan kalkmadan önce kuru ve tuzlu bir şeyler yemeli ve de bir müddet sonra yataktan kalkmalısınız.

Mide bulantınız başladığı anda beyaz leblebi, tuzlu kraker, peksimet, kuru ekmek tüketebilirsiniz.

Yaz sıcaklarında sıvı gıdaları az tüketmekte yaz aylarında mide bulantısı nedenlerinden olduğu için bol bol sıvı gıdalar tüketmeli, vücudunuzu susuz bırakmamalısınız.

Aşırı yorulmamaya, gün içinde iş yaparken arar ara dinlemeye de özen gösterin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver