Mide Bulantısı Bitkisel, Mide Bulantısı Bitkisel Çözüm, Mide Bulantısına İyi Gelen Bitkiler

mide bulantısına iyi gelen bitkiler nelerdir, mide bulantısına iyi gelen şeyler, mide bulantısına kesin çözüm, mide bulantısına ne iyi gelir

Mide bulantısına bitkisel çözümler

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Mide bulantısı yediden yetmişe her insanın başına gelen tatsız bir durum olmasının yanı sıra önemli bir sayrılığın belirtisi olabileceği için, bulantıyı küçümsememek gerek. Özellikle de çocuklarda görülen mide bulantılarına dikkat etmekte çok fayda var. Mide bulantısını ortadan kaldırmak için öncelikle bulantıya sebep olan faktörler araştırılmalıdır. Psikolojik sorunlar ya da hazımsızlık gibi nedenler mide bulantısına yol açıyorsa bitkilerin mucizelerinden yararlanmanızda bir sakınca yoktur. Ancak mide bulantısının asıl kaynağı önemli bir hastalık ise uzman bir hekime başvurmanız gerekir.

 

Mide bulantısına ne iyi gelir?


Mide bulantısına iyi gelecek olan bitkileri sizler için araştırdık ve bu makalemizde hepsine yer verdik. Mide bulantısına iyi gelen bitkiler nelerdir, hep birlikte öğrenmeye ne dersiniz? O halde sayfanın biraz daha aşağısına inerek okumaya devam ediyoruz.

 

Mide bulantısına bitkisel çözüm


Bitki çayları için. Nane, limon ve zencefilden hazırladığınız bitki karışımı çaylarını içerek mide bulantısını ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca limon, nane ve zerdeçalı koklayarak da mide bulantısının geçtiğini göreceksiniz.

Papatya çayı da mide bulantısını geçiren çözümler arasındadır. Ayrıca papatya suyuna batırılmış havlu ile midenizin üzerine yaptığınız kompreste iyi gelecektir.

İçmek için hazırladığınız nane çayının buharını içinize çekerek de bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Pelin otunu daha önceden duymuşsunuzdur. Bu bitkininde mide bulantısına iyi geldiği söylenmektedir. Toz haline getirilen pelin otu günde en fazla 2 gram içilmelidir. Ayrıca pelin otu yağını da kompres yaparak kullanabilirsiniz.

Ihlamur çayı, kekik çayı, adaçayı, anason tohumu çayı, acı pelin bitkisi çayı da mide bulantısını ortadan kaldıracak bitkisel yöntemlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver