Mide Ağrısına Bitkisel Çay Mide Ağrısına Ne İyi Gelir Mide Yanmasına Ne İyi Gelir

Mide Ağrısı İçin Bitkisel Çay Tarifi

Mide Ağrısı İçin Bitkisel Çay Tarifi, Mide Ağrısına Ne iyi Gelir, Mide Ağrısına Bitkisel Çay, Mide Yanmasına Ne iyi Gelir

mide ağrısı için bitki çayıMide rahatsızlıklarına iyi gelecek bitkisel birkaç formül vardır. Bunlardan damak tadımıza uygun olanını uygulayarak mide sorunlarımızdan kurtulabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Meyan kökü çayı

2 fincan meyan kökü çayı içmek mide rahatsızlıklarına çok iyi gelecektir. Meyan kökünün çayı 5 gram kurutulmuş meyan kökünü 1 su bardağı sıcak suda 15-20 dakika bekleterek demleyip ardından içebiliriz. Ya da midemiz için kekik özsuyu da mide rahatsızlıkları için çok etkilidir.

Zencefil çayı

Zencefil tarihi dönemlerden beri mide şikayetlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Alman hükümeti de zencefilin hazımsızlığa iyi geldiğini onaylamıştır. Hazımsızlık çekenlerin abartmamak şartıyla zencefil ayı içmesi oldukça faydalıdır.

Nane çayı

Kronik hazımsızlık çeken kişilere nane çayı önerilmektedir. Nane, karın kaslarını ve bağırsakları rahatlatıcı özellik gösteriyor. Her fincan çay için 2,5 çay kaşığı nane öneriliyor. Dilerseniz içine limon da dilimleyebilirsiniz.

Rezene çayı

Özellikle Hint kökenli kişiler bol miktarda rezene çayı tüketmeleriyle bilinir. Çünkü rezene çayı yemeklerin sonrasında tüketilir ve midede hazımsızlık ihtimalini en aza indirir. Yemeklerin öğütülme hızını arttıran rezeneyi bir fincan su içine koyduktan sonra demlenmeye bırakarak tüketebilirsiniz.

Papatya çayı

Papatya pek çok yararı bulunan bir içecektir. Uykusuzluğa karşı iyi gelirken mide kaslarını da rahatlatmasıyla bilinir. Şişkinlik veya hazımsızlık gibi şikayeti olanlar 3 gram papatya çiçeğini bir bardak sıcak suya koyarak demlenmeye bırakabilir ve güvenle içebilir. Ancak alerjisi olan kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü bazı kişilerde ciddi sorunlara yol açabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver