Michael Jackson En Güzel Şarkıları, En Popüler 10 Şarkısı

Michael Jackson En Çok Sevilen 10 Şarkısı İsimleri Listesi

michael

Sponsorlu Bağlantılar
10
Break Of Dawn
Michael Jackson’ın 2001 yılında çıkardığı Invincible albümünü bir çok kişinin dinlediğinden şüpheliyiz ancak bu albümü dinlememiş olmanızı gerektirecek herhangi bir özür göremiyoruz. MJ’in bu şarkıyı nasıl iyi söylediğini ise söylememize hiç gerek bile yok. Şarkı sözleri biraz klişede olsa bu şarkı dönemin çığır açan şarkılarından biri…Hatta gerçekten de çok iyi!
9
Rock with you
Michael Jackson’ın Off the Wall albümünün 2.şarkısı. Michael Jackson’ı haftalarca 1 numarada tutan şarkı olarak da tarihe geçti. Hayranları için de çok çok önemli bir şarkıdır.
8
Thriller
Dünya’nın gelmiş geçmiş en çok satan albümü olan Thriller’dan çıkan 7. ve son şarkı. Şarkının klibinden sonra “Thriller dansı” ortaya çıkmıştır.
7
One more chance
Michael Jackson’ın Number Ones albümündeki tek yeni şarkı da, belki fanları tarafından değil ama bir çok MJ sevenler tarafından daha az bilinen bir şarkıdır. Dinlemediyseniz mutlaka dinlemenizi öneriyoruz.
6
Black or White
1991 yılında Dangerous albümünden çıkan bu ilk şarkı, hemen hemen her listede ilk 3′e girmeyi başarmıştır. Şarkı dönemin önemli bir şarkısıdır çünkü ırkların kardeşliğinden bahseden bir rap bölümü vardır.
5
I Want You Back
Michael Jackson’ın 5 disk halinde 2004 yılında piyasaya çıkarttığı The Ultimate Collection albümün’de de bulunan I want you Back şarkısı ilk kez 1969 yılında piyasaya sürülmüştü. Şarkı MJ’in en başarılı şarkılarından biri olmuştur.
4
Beat It
Beat It
Why So Serious? | MySpace Video 

Yine sözlerini ve müziğini Michael Jackson’ın yazdığı bu şarkı, 1982 yılında çıkan Thriller albümünün 2. şarkısı. Şarkı, Grammy ödüllerinden tutun da yılın en iyi şarkısına kadar birçok ödül sahibi oldu. Hatta Rolling Stones’un en çok dinlenen 500 şarkısı içinde de 337. sıraya oturmuştu.

3
P. Y. T (Pretty Young Thing)
Yine Thriller albümünden bir şarkı daha…Şarkı Amerika listelerinde 10 numaraya kadar yükselmeyi başarmıştı.
2
Man in The Mirror
MJ’in 1987 yılında çıkarttığı Bad albümünün 4. şarkısı. Şarkı kısa sürede listelerde 1 numaraya yükselmişti. Şarkı ayrıca Moonwalker filminin başlangıç müziği olma özelliğini de taşır
1
Billie Jean
Michael Jackson’ın gelmiş geçmiş en iyi şarkısı. Diğer sıralamalar değişse de MJ fanları tarafından en çok beğenilen bu şarkı Thriller albümünde yer almaktadır. Bu şarkının bir diğer önemli özelliği de MJ’in Moonwalk(ay yürüyüşü) dansını genellikle bu şarkı ile yapmasıdır.
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver