Mezolift Tedavisi Nedir-Mezolifting Fiyatları ve Mezolifting Faydaları Hakkında Bilgi

Aşağıda Mezolift Tedavisi Nedir-Mezolifting Fiyatları ve Mezolifting Faydaları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Mezolift Nedir-Mezolifting Fiyatları ve Mezolifting Faydaları

Estetik ve cilt bakımı yöntemleri, gelişen tıp ve teknolojinin imkanlarından sonuna kadar faydalanmaya devam ediyorlar. Bugün sizlere tanıtacağımız mezolift veya diğer ismiyle mezolifting yöntemi de botoks tedavisi ile cilt kırışıkları tedavisi yöntemine kesin olarak alternatif teşkil ediyor. Cildimizin zamanla yıprandığı ve cildin yaşlanma nedeniyle kendisini yenilemekte güçlük çekmesi nedeniyle cilte nem kayıpları ve cilt kırışıklığı sorunun ortaya çıktığı bir gerçektir. İşte ciltteki kırışmalara kesin çözüm arayanlar için mezolifting estetik yöntemi ve cilt yenileme uygulamasını tanıtacağız.

Çağımız teknoloji çağı ve biz kadınlar güzellik için, teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanıyoruz. Her geçen gün gelişen teknoloji ile merhaba dediğimiz ”mezolift” uygulamasını gelin hep birlikte öğrenelim.Medikal Estetik Hekimi Hüseyin Atalay, özellikle orta yaş kadınları için şimdilerde gençlik iksiri haline gelen ve yıpranmış ciltlerde adeta doping etkisi yaratan Mezolift yöntemiyle yüz, boyun, dekolte ve el bölgesinde oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanı sıra, sigara ve alkolden zarar gören cildin yeniden yapılanmasının sağlandığını belirtiyor.

Mezolifting nedir kimlere yapılır?
Mezoliftin öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, beslenmesine dikkat etmeyenlerde ve kuruma, esneme gibi şikayeti olan kişilerde iyileştirici etkisi oldukça fazla. Fakat sağlık ve estetikte olduğu gibi, ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli olarak mezolift yaptırmak, cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Mezolifting Nasıl Yapılır?

Mezolift Tedavisinin ilk aşamasında profesyonel bir cilt temizliğinin ardından yüzeye sürülen bir krem ile lokal anestezi yapılıyor. İkinci aşamada, alerjik etkisi olmayan doğal sentez maddeler deriye enjekte ediliyor. Mezolift yöntemi ile cilde enjekte edilen A vitamininin peeling etkisi nedeniyle ciltte oluşan güneş lekelerinin de rengi açılıyor.

Mezolift Faydaları Nelerdir

Özellikle 30 yaş ve üzeri kadın ile erkeklerde yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde gerilemesini sağlayan Mezolift tedavisinde, ortalama 6 – 8 seans uygulama yeterli oluyor ve bu işlemin her yıl sonbahar aylarında kür halinde uygulanması öneriliyor. İlk dört seansın on gün arayla uygulanması ve sonrasında etkinin kısa sürede kendini göstermesi için genellikle ayda bir uygulama yapılması öneriliyor. Ayrıca mezolift seanslarından sonra genellikle 24 saat güneş banyosu yapılmaması, uygulanan bölgelerin 12 saat süreyle yıkanmaması ve herhangi bir maddenin sürülmemesi de dikkat edilmesi gereken noktalar.

Botox mu Mezolift mi daha etkili?

Özellikle son yıllarda kadınlar arasında hızla yayılan Botox’un tahtına göz diken Mezolift, tüm yüz bölgesine rahatlıkla uygulanıyor. İki işlem arasında şöyle bir farklılık bulunuyor. Botox alın ve göz kenarlarına kas içi uygulanan ve sinir iletisini bloke eden bir maddedir. Bu etkisiyle kırışık ve çizgileri oluşturan kas gruplarının hareketini durdurur. Oysa mezoliftin kas veya sinirsel yapılarla ilişiği yoktur. Amacı kaslarda blokaj oluşturmadan ve mimikleri engellemeden cildi beslemek, canlandırmak, diri ve gergin görünmesini sağlamaktır. Teknik olarak Botox uygulamasına benzeyen Mezolift, tüm yüz ve boyun bölgesine de rahatlıkla uygulanıyor. Aslında her iki yöntem birbirini tamamlayan ve birlikte uygulandıklarında çok iyi sonuçlar veren estetik uygulamalardır

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver