Mezgit Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur? Hakkında Bilgi

Mezgit Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur?

Mezgit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mezgit Nedir, Mezgit Ne Anlama Gelir, Mezgit Ne Demektir, Mezgit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mezgit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mezgit Anlamı

Gadidae familyasından iki balık türünün ortak adı. Mezit olarak da bilinir. Avrupa’yı çevreleyen sularla Akdeniz’de yaşayan bu balıklar omurgasız deniz hayvanları ve küçük balıklarla beslenirler. Etleri yumuşak ve lezzetlidir. Bir alt türü Türkiye’yi çevreleyen bütün denizlerde yaşar ve kara mezgit ve bakalyaro adlarıyla tanınır. Karnı gümüş beyazı, sırtı grimsi mavi ya da yeşilimsi, yanları sarımsı boz olan bu alttürün uzunluğu en çok 70 cm (Karadeniz’de 40 cm) ortalama 30-40 cm’dir. Sarı mezgit olarak bilinen Micromesistius poustassouun gövdesinin üst bölümleri bakır rengi, kuyruk yüzgeci az çok çatallı, ağız içi mavimsi siyahtır. Uzunluğu en çok 50 cm, ortalama 15-30 cm’dir.

Konu ile ilgili aramalar: Mezgit Nedir Mezgit ödev ara Mezgit kelime anlamı Mezgit sözlükte ara Mezgit ansiklopedi bilgi bankası ara Mezgit ne demek Mezgit neye denir

Mezgit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver