Mezbaha Nedir Hakkında Bilgi

Mezbaha Nedir

Mezbaha anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mezbaha Nedir, Mezbaha Ne Anlama Gelir, Mezbaha Ne Demektir, Mezbaha Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mezbaha ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mezbaha Anlamı

Eti yenilen hayvanların kesimlerinin yapıldığı yer. “Salhane” ya da “kanara” da denir. Türkiye’de mezbaha işleri, “Mezbaha Yapı Tüzüğü” hükümlerine ve Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülür. Tüzüğe göre büyük kentlerde, büyük kent tipi mezbahalar kurulmuştur. Nüfuslarına göre kentlerde üç sınıf mezbaha inşa edilir. Tüzükte ayrıca nerelerde mezbaha kurulabileceği, zorunlu sağlık önlemleri, hayvanların yüzülmesi, klarının sağlık yönünden zararsız hâle getirilmesi yolları da ayrı ayrı esaslara bağlanmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Mezbaha Nedir Mezbaha ödev ara Mezbaha kelime anlamı Mezbaha sözlükte ara Mezbaha ansiklopedi bilgi bankası ara Mezbaha ne demek Mezbaha neye denir

Mezbaha ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver