Meyve Nedir Hakkında Bilgi

Meyve Nedir

Meyve anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Meyve Nedir, Meyve Ne Anlama Gelir, Meyve Ne Demektir, Meyve Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Meyve ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Meyve Anlamı

Döllenme sonucunda değişikliğe uğramış yumurtalıkla onun kapsadığı tohumların meydana getirdiği organ. Meyvenin önemli görevi tohumun gelişmesi süresince onu fazla su kaybından, hastalıktan, böceklerden ve başka zararlı etkilerden korumaktır. Bir başka görevi de, olgunlaşan tohumların yayılmasını sağlamaktır. Meyve yapraklarından meydana gelen meyve çeperine perikarp denir. Perikarp çoğunlukla üç ayrı tabakadan meydana gelir ki, bunlar ekzokarp, mezokarp ve endokarptır. Meyve basit meyveler, bileşik ve yalancı meyveler olmak üzere iki grup altında toplanır.

Konu ile ilgili aramalar: Meyve Nedir Meyve ödev ara Meyve kelime anlamı Meyve sözlükte ara Meyve ansiklopedi bilgi bankası ara Meyve ne demek Meyve neye denir

Meyve ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver