Metrik Sistem Nedir Hakkında Bilgi

Metrik Sistem Nedir

Metrik Sistem anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Metrik Sistem Nedir, Metrik Sistem Ne Anlama Gelir, Metrik Sistem Ne Demektir, Metrik Sistem Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Metrik Sistem ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Metrik Sistem Anlamı

Fransız Devrimi ertesinde (1791) Fransa’da geliştirilen ve uzunluk birimi olarak metreye dayanan ondalık sistem. Birimlerin, Lâtince öneklerle (deka-, hekto-, kilo-) onar onar büyüyen katları ve Yunanca öneklerle de (desi-, santi-, mili-) onar onar küçülen askatları türetiliyordu. Kütle birimi olarak alınan gram ise, maksimum yoğunluğundaki (yani 4°C’taki) 1 cm.3 suyun kütlesi olarak tanımlanmaktaydı. Metrik sistem, CGS birim sistemi ve MKSA birim sisteminin temelini oluşturur. Sİ birim sistemi de MKSA birim sisteminin uzantısıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Metrik Sistem Nedir Metrik Sistem ödev ara Metrik Sistem kelime anlamı Metrik Sistem sözlükte ara Metrik Sistem ansiklopedi bilgi bankası ara Metrik Sistem ne demek Metrik Sistem neye denir

Metrik Sistem ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver