Metre Nedir Hakkında Bilgi

Metre Nedir

Metre anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Metre Nedir, Metre Ne Anlama Gelir, Metre Ne Demektir, Metre Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Metre ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Metre Anlamı

SI birim sisteminde uzunluk birimi (simgesi m.). 1960′ta yeniden tanımlanarak, kripton-86 atomunun boşlukta 2p10 enerji düzeyinden 5d5 düzeyine geçerken yaptığı ışınım dalga boyunun 1.650.763,73 katına eşit olarak kabul edilmiştir. Daha önce (1898-1960), Paris’ten geçen meridyen dairesi yayının 40 milyonda biri olarak tanımlanır ve Sèvres’de, Uluslararası Ağırlık ve Ölçüler Bürosu’nda özel koşullarda saklanan bir iridyum-platin alaşımı çubuk (etalon metre) üzerindeki iki çizgi arasındaki uzaklık, standart metre olarak alınırdı.

Konu ile ilgili aramalar: Metre Nedir Metre ödev ara Metre kelime anlamı Metre sözlükte ara Metre ansiklopedi bilgi bankası ara Metre ne demek Metre neye denir

Metre ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver