Metin Açıkgöz Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Metin Açıkgöz Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Metin Açıkgöz Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Metin Açıkgöz, 1963 yılında İzmir’de doğmuştur. Babasının adı Abdullah Açıkgöz’dür. 9 Eylül Üniversitesi Tarih Bölümü’den mezun oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

1994 yılından bu yana televizyon dizileri için senaristlik yapan Metin Açıkgöz; ‘Reyting Hamdi’,’Yasemince’, ‘En Son Babalar Duyar’, ‘Yalancı Romantik’, ‘Çocuklar Duymasın’ gibi dizilerin senaristliğini yaptı. Ünlü senarist 1994’ten bu yana yürüttüğü senaryo yazarlığı boyunca genellikle film yapımcısı, senaryo yazarı ve yönetmen Birol Güven’in projelerinde yer aldı ve bunlara önemli katkılar sundu.

Metin Açıkgöz yine bir Birol Güven projesi olan ve yeni sezonda TRT’de ekrana gelecek ‘Zengin Kız Fakir Oğlan’ dizisinin senaryosu üzerinde çalışıyordu.

2 hafta önce beyin ameliyatı geçiren Metin Açıkgöz, 27 Ağustos 2012 tarihinde İstanbul’da evinde, geçirdiği kalp krizi sonucu 49 yaşında vefat etti.

Metin Açıkgöz, Jale Açıkgöz ile evli olup 2 çocuk babasıydı.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver