Metil Alkol Nedir Hakkında Bilgi

Metil Alkol Nedir

Metil Alkol anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Metil Alkol Nedir, Metil Alkol Ne Anlama Gelir, Metil Alkol Ne Demektir, Metil Alkol Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Metil Alkol ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Metil Alkol Anlamı

Kimyasal bakımdan alkollerin en basiti olan renksiz sıvı (CH3OH). Metanol ve odun ruhu da denir. Eskiden odunun ayrımsal damıtılmasıyla elde edilirdi. Günümüzde hemen genellikle karbon monoksit ve hidrojenin katalitik tepkimesiyle elde edilir. Ergime noktası -94°C, kaynama noktası 65°C’tır. Çok zehirlidir. Bu nedenle içki yapımında kullanılmaması için piyasaya verilen etil alkolü denatüre etmekte (içilemeyecek duruma getirme) kullanılır. Formaldehit ve sanayide kullanılan öteki kimyasal maddelerin elde edilmesinde, ayrıca antifriz, roket yakıtı ve çözücü olarak kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Metil Alkol Nedir Metil Alkol ödev ara Metil Alkol kelime anlamı Metil Alkol sözlükte ara Metil Alkol ansiklopedi bilgi bankası ara Metil Alkol ne demek Metil Alkol neye denir

Metil Alkol ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver