Metabolizma Nasıl Hızlanır, Metabolizmayı Hızlandırma Yolları¸ Metabolizmayı Hızlandırma Yöntemleri, Metabolizmayı Hızlandırmak

metabolizmayı hızlandırmak için, metabolizmayı hızlandırmak için ne yapmalıyız, metabolizmayı hızlandırmak için yapılması gerekenler,

Metabolizmayı hızlandırmak için ne yapmalı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Metabolizmayı hızlandırmak için çeşitli spor ve aktiviteler uygulanabilir; ancak bu sporlardan metabolizmayı hızlandırmada en etkilisi ise düzenli yüzmektir. Uzmanlar metabolizmayı hızlandırmak için tüm vücut kaslarını en iyi şekilde çalıştıran yüzme sporuna yönelmemiz gerektiğinin en doğru karar olduğunu söylemekteler. Ayrıca düzenli yüzmek vücut şekillenmesinde de çok etkilidir.

 

İndiana Üniversitesi bilim insanları metabolizmayı hızlandırma yöntemleri konusunda yaptıkları araştırmada, diğer sporcularla yüzücüleri kıyaslamış ve metabolizmanın en iyi yüzücülerde çalıştığını kanıtlamışlardır. Belleri ince ve kalçaları dar olan yüzücülerin yağ oranlarınında diğer sporculara göre daha az olduğu ortaya çıkmıştır.

Suyun havadan daha yoğun bir element olması neticesinde kulaç, tekme ve itme esnasında vücut kasları daha iyi çalışmakta ve gelişmektedir. Suyun kaldırma gücünden yararlanarak gövde, kalça, bacak, kol ve omuzlar çalıştırılır, böylece metabolizma daha da hızlanmış olur. Ayrıca yüzerken düzenli nefes alıp vermeninde faydaları bulunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver