Meşe Nedir Hakkında Bilgi

Meşe Nedir

Meşe anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Meşe Nedir, Meşe Ne Anlama Gelir, Meşe Ne Demektir, Meşe Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Meşe ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Meşe Anlamı

Kayıngillerden (Fagaceae) familyasının, üç yüz kadar türü arasında, kış yaz yaprakları dökmeyenleri de bulunan, kerestesi dayanıklı bir orman ağacı. Tohumlama yoluyla kolaylıkla çoğaltılabilen meşe ağacı nemli ve zengin topraklarda ya da kuru, kumlu topraklarda yetişir. Türkiye’de doğal olarak yetişen 18 meşe türü vardır. Anadolu’nun iç ve doğu kesimlerindeki dağlık alanların alçak yamaçlarına egemen ağaç örtüsünü oluşturur. Meşe ağaçları özellikle mobilyacılıkta, inşaatta, tarım aletleri, parke ve fıçı yapımında kullanılır. Meyveleri hayvan yemi olarak değerlendirilir.

Konu ile ilgili aramalar: Meşe Nedir Meşe ödev ara Meşe kelime anlamı Meşe sözlükte ara Meşe ansiklopedi bilgi bankası ara Meşe ne demek Meşe neye denir

Meşe ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver