Mesane Kanseri Olmamak İçin Ne Yapmalı, Mesane Kanserinden Korunma, Mesane Kanserinden Korunma Önerileri

mesane kanserinden korunma yöntemleri, mesane kanserinden korunmak, mesane kanserinden nasıl korunmalıyız, mesane kanserine önlem

Mesane kanserinden korunma yolları

Kanser hastalıklarının bir çoğunun husule gelmesinde genetik faktörler rol oynadığı için, ailesinde ya da akrabasında kanser hastalığı olan kişiler bende kanser olabilir miyim diye düşünmeden edemiyorlar. Mesane kanserinde de genetik faktörler büyük risk oluşturduğu için uzmanlar annesinde, babasında, amcasında, dayısında ya da yakın akrabalarında mesane kanseri olanların bu riski nasıl minimuma indireceklerini kısacası mesane kanserinden korunma yöntemlerinden bahsediyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Mesane kanserinden korunma

 

Mesane kanseri nadirde olsa kadınlarda da görülür ancak en çok erkeklerin hastalığı olduğundan ekseri 65 yaş üzerinde olanları, sigara içenleri ve küçük yaştan beri alkol kullananları etkiler. Sistik olduğunuzda ya da idrarınızda kana rastladığınız da muhakkak hekime başvurmayı ihmal etmemelisiniz. Çünkü bu tür sorunlar mesane kanserinin varlığına işarettir.

Mesane kanseri hastalığında korunmak için boya, plastik, petrol, lastik ve kimya enstitüsü ürünleri ile de yakından temas etmemeli ve günde en az 10 bardak su içmeye itina göstermelisiniz. Mesane kanserinden korunma yollarının en etkili bol bol su içmektir. Günde 10 bardak su içmenin mesane kanserini önlediğine dair araştırma kanıtları mevcut.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver