Mesane Kanseri, Mesane Kanseri Belirtileri, Mesane Kanseri Nasıl Anlaşılır

mesane kanserinin başlıca belirtileri, mesane kanserinin belirtileri, mesane kanserinin belirtisi nedir,

Mesane kanseri belirtileri nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Orta yaşlarda dahil olmak üzere daha çok 60 yaş üstü erkeklerde ve nadiren de kadınlarda görülen, kesin olarak nedeni bilinmeyen mesane kanseri, kanser türlerinin sık rastlanılanları arasındadır. İdrar torbasının yüzeyinde ya da daha derinlerinde oluşan bir tümördür. Kimyasalların mesane kanserine yol açmasında önemli etkileri olduğu düşünülür. Bilhassa da sigara içenler, kimya, petrol, lastik sanayileri ve matbaacılıkta çalışan kişiler mesane kanserine karşı büyük risk altındadır.

Çeşitli metotlarla tedavi edilebilen mesane kanserinde erken teşhis çok önemlidir. Mesane kanserinin erken teşhisi için ise ortaya çıkan belirtilerin iyi gözlenmesi gerekir. Mesane kanserinin belirtileri hissedildiği anda uzman bir hekime giderek bu kanserden kurtulunabilir. Peki nedir mesane kanserinin belirtileri? Ne tür sorunlar mesane kanserine işarettir, buyurun öğrenelim.

Mesane kanserinin belirtileri arasında idrardan kan gelmesi, işeme esnasında ağrı ve sık sık idrar çıkma gibi şikayetler yer alır. Bu şikayetleri yaşıyorsanız vakit kaybetmeden hekime görünmeli ve mesane kanseri teyit edilmelidir.

Geçmek bilmeyen ve sürekli yinelenen idrar yolu hastalıkları, böbrek taşı rahatsızlığı ve uzun süren sonda kullanımı da mesane kanseri için büyük risktir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver