Meryem Sahra Uzerli Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Meryem Sahra Uzerli Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Meryem Sahra Uzerli Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi ve Osmanlı tarihinin en çok tartışılan figürlerinden birisi olan Hürrem Sultan’ı Muhteşem Yüzyıl adlı dizide canlandırarak kısa sürede Türkiye’nin en tanınmış oyuncularından birisi olan Almanya doğumlu, Türk asıllı tiyatro ve dizi oyuncusu.

Sponsorlu Bağlantılar

Meryem Sahra Uzerli, 12 Ağustos 1983 tarihinde, Berlin, Almanya’da dünyaya geldi. Bir süre Monica Heyder’den oyunculuk dersleri de alan Uzerli, Berlin başta olmak üzere Hamburg ve Kassel’in de içinde bulunduğu Almanya’nın önemli merkezlerindeki tiyatrolarda uzun süre oyuncu olarak görev yaptı.

Tiyatronun yanı sıra tv sektörüne de adım atan genç oyuncu, Almanya’da yayınlanan 2009 Das total verrückte Wochenende, Sterne über dem Eis, Journey of No Return, We All Love Football gibi pek çok farklı yapımda rol alarak ekran tecrübesini arttırdı.

Meryem Uzerli’yi büyük bir popülerliğe kavuşturan yapım ise, üç milyon doların üstündeki bütçesi ile Türk televizyonlarındaki en pahalı yapım olarak anılan Muhteşem Yüzyıl oldu. Meral Okay tarafından senaryosu yazılan, Durul ve Yağmur Taylan tarafından yönetilen Muhteşem Yüzyıl’da Halit Ergenç, Nebahat Çehre, Nur Aysan ve Okan Yalabık’la beraber kamera karşısına geçen genç oyuncu, Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi, Osmanlı tarihinin en çok tartışılan figürlerinden birisi olan Hürrem Sultan’ı canlandırdı. Bu rol için Avrulpa’nın pek çok ülkesinde yaşayan ve Türkçe’yi aksanlı olarak konuşan oyuncuları tarayarak sekiz aylık bir ön hazırlık süresi geçiren yapımcılar tarafından seçilen Uzerli, dizinin yayınlanan ilk bölümlerinde ne kadar başarılı bir oyuncu olduğunu gösterme fırsatı yakaladı ve de Türk izleyicilerden büyük beğeni kazandı.

Uzerli, Almanca, Türkçe, İngilizce ve Rusça dillerini bilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver