Mermi Nedir Hakkında Bilgi

Mermi Nedir

Mermi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mermi Nedir, Mermi Ne Anlama Gelir, Mermi Ne Demektir, Mermi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mermi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mermi Anlamı

Tabanca, tüfek, top gibi silâhların cephanesi. Çelik ya da kurşundan yapılır. Silâhın çeşidine ve namlusunun özelliklerine göre mermilerin büyüklükleri de değişir. Mermi başlıca çekirdek, kovan ve kapsül adlı parçalardan oluşur. Kapsül ateşlendiğinde, kovan içindeki barutu patlatır ve barut gazlarının etkisiyle mermi çekirdeği namludan ileri doğru fırlar. Namludaki yiv ve setler, mermiye kendi ekseni çevresinde dönme hareketi vererek jiroskopik etkiyle hedeften sapmasını önler. Yüzyılımızda, silâh sanayii çeşitli tipte mermiler üretmiştir. “Zırh delici mermi”, “izli mermi”, “tahrip mermisi”, “sis mermisi”, “zehirli gaz mermisi”, “yangın mermisi”, “atom mermisi”, “misketli mermi” ve “özitmeli mermi” bunlardan başlıcalarıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Mermi Nedir Mermi ödev ara Mermi kelime anlamı Mermi sözlükte ara Mermi ansiklopedi bilgi bankası ara Mermi ne demek Mermi neye denir

Mermi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver