Merlin Nedir Hakkında Bilgi

Merlin Nedir

Merlin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Merlin Nedir, Merlin Ne Anlama Gelir, Merlin Ne Demektir, Merlin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Merlin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Merlin Anlamı

Kelt efsanelerinde, Kral Arthur’un yanında yer alan bir savaşçı ve ozan. Bu efsanelere ilişkin çeşitli yapıtlarda Merlin’den söz edilir. Kral Arthur’un Saksonlara karşı mücadelesinde Arthur’un yanında yer alır. Bir rahibeyle bir cinden doğmuş, vaftiz sayesinde Şeytan’ın elinden kurtulmuştur. Büyü gücüyle Kral Uther’in Yguerne ile evlenmesini sağlar ve bu birleşmeden doğan Arthur’un öğretmeni olur. Bir başka yapıttaysa, kardeşlerinin ölümü üzerine çıldırmış olup bir ormanda tek başına yaşar. Efsanesi Orta Çağ boyunca dillerde dolaşmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Merlin Nedir Merlin ödev ara Merlin kelime anlamı Merlin sözlükte ara Merlin ansiklopedi bilgi bankası ara Merlin ne demek Merlin neye denir

Merlin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver