Merinos Nedir Merinos Koyunu İle İlgili Bilgiler Hakkında Bilgi

Merinos Nedir Merinos Koyunu İle İlgili Bilgiler

Merinos anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Merinos Nedir, Merinos Ne Anlama Gelir, Merinos Ne Demektir, Merinos Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Merinos ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Merinos Anlamı

Uzun, çok ince, beyaz ve bol tüylü yapağısı olan bir koyun cinsi. Yapay seçmeye dayalı çiftleştirme ve öteki soylarla yapılan melezleme sonucunda birçok yeni soy elde edilmiştir. Türkiye’de de yapılan çalışmalar sonucunda iki soy elde edilmiştir. 1934′te başlanan çalışmalarla Bursa ve Balıkesir’de geliştirilen Türk merinosu bunlardan biridir. Öteki de 1950′lerde çalışmalarına başlanarak İç Anadolu bölgesinde geliştirilen Orta Anadolu merinosudur. Merinos koyunlarının beyaz ve bol tüylü yapağısından en çok dokumacılıkta yararlanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Merinos Nedir Merinos ödev ara Merinos kelime anlamı Merinos sözlükte ara Merinos ansiklopedi bilgi bankası ara Merinos ne demek Merinos neye denir

Merinos ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver