Merhem Nedir Hakkında Bilgi

Merhem Nedir

Merhem anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Merhem Nedir, Merhem Ne Anlama Gelir, Merhem Ne Demektir, Merhem Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Merhem ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Merhem Anlamı

Deriye içirilerek ya da sürülerek kullanılan ilâç; melhem. İçinde bir ya da birkaç etkili madde bulunur. Yumuşak ve koyu kıvamda olup yağlı ya da yağsız çeşitleri vardır. Eriyik ya da emülsiyon hâlindeki maddeleri içerir. Merhemde kullanılacak sıvağ maddesinin seçimi çok önemlidir. Genellikle ısıtılmadan karıştırılarak hazırlanır. Antiseptikler (cıva oksidi vb.), eriyikler (iyot vb.), analjezikler (kloroform vb.), antibiyotikler (penisilin vb.) ve koloitler (aşılar vb.) merheme katılabilen etkili maddelerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Merhem Nedir Merhem ödev ara Merhem kelime anlamı Merhem sözlükte ara Merhem ansiklopedi bilgi bankası ara Merhem ne demek Merhem neye denir

Merhem ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver