Merdiven Çıkarak Kilo Verme, Merdiven Çıkarak Kilo Vermek, Merdiven Çıkarak Nasıl Zayıflarım

merdiven çıkarak zayıflama, merdiven çıkmak, merdiven çıkmak kilo verdirir mi, merdiven çıkmak zayıflatır

Merdiven çıkmak zayıflatır mı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bu bir hayli üşengeçlik yaratan yapılar inerken kolaylık sağlamakta ama çıkarken aynı kolaylığı sağlamamaktadır. Hepimizin bildiği bir gerçek var ki o da, merdiven çıkmayı sevmemek ve bu gerçeğe bağlı olarak mümkün mertebe merdivenlerden uzak kalmaktadır. Hele ki asansörlü binalarda aşağı katlarda bile olunsa merdivenleri kullanmak yerine hep tercihimiz asansörler olmuştur. Ancak merdivenler bilhassa zayıflamayı ümit edenlere büyük kolaylık sağlıyor.

 

Merdiven çıkmak zayıflatır mı?

 

Merdiven çıkmak gerçekten zayıflatıyor hanımlar ve beyler. Hatta bu aktivite öyle güzel sonuçlar veriyor ve vücut için son derece etkili oluyor ki, bazı ülkelerde merdiven çıkma aleti adı verilen ve görünümü ile merdivenleri andıran aletler piyasaya sürülüyor. Oldukça da ilgi gören merdiven çıkma aletleri zayıflamanıza kolaylık sağlıyor.

Merdiven çıkmak bacak kaslarını çok iyi çalıştırmakta, hatta koşmaktan bile daha etkili sonuçlar doğurmaktadır. Tempolu bir şekilde merdiven çıkmak saatte 1000 kalori yakmanızı sağlayacaktır. Ev ve ya iş yerlerinizde asansör bulunuyorsa ve siz de zayıflamak istiyorsanız, o halde asansörden muhakkak uzak durmalı ve merdivenleri tercih etmelisiniz. Ayrıca günün 15 dakikasını merdiven çıkma aktivitesine ayırabilir ve tempolu bir şekilde merdiven çıkarken fazlalıklarınızı vücudunuzdan atabilirsiniz.

Bazılarımızın merdiven çıkmakla ilgili büyük korkuları var. Kalça ve basen büyüttüğüne dair gezinen hurafelere kulak asmamalı ve istikrarlı olarak merdiven çıkmaya devam etmelisiniz. 2-3 ay boyunca her gün 15 dakika merdiven çıkarsanız kilo vermek için ne kadar iyi bir egzersiz yaptığınızın farkına varacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver