Menzil Nedir Hakkında Bilgi

Menzil Nedir

Menzil anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Menzil Nedir, Menzil Ne Anlama Gelir, Menzil Ne Demektir, Menzil Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Menzil ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Menzil Anlamı

Bir silâhın, bir mermiyi gönderebileceği en büyük uzaklık. Askerî terim olarak menzil, ulaştırma hatlarını, ikmal ve tahliye tesislerinin hemen desteklenmesi ve bakımı için gerekli öteki ögeleri kapsar. Menzil saha komutanlığı, ikmal harekâtından, kara, deniz, hava kuvvetlerinin ve müttefik kuvvetlerin ikmalinden, sivil örgütün her çeşit gereksinim maddelerinin sağlanmasından sorumludur. Menzil sözcüğü, konaklanan yer, amaç gibi farklı anlamlara da gelir. Tasavvufta ise, tarikata giren kişinin, hakikate ulaşmak için geçmesi gereken manevî duraklar anlamında kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Menzil Nedir Menzil ödev ara Menzil kelime anlamı Menzil sözlükte ara Menzil ansiklopedi bilgi bankası ara Menzil ne demek Menzil neye denir

Menzil ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver