Menopoz Yaşı, Polen Hangi Hastalıklara İyi Gelir, Polenin Faydaları

polenin yararları, prostat hastalığına ne iyi gelir, prostat hastalığına neler iyi gelir, prostat hastalığını ne iyileştirir

Prostat hastalığına polen iyi geliyor

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Sadece erkeklerde bulunan bir organ olan, yaşın ilerlemesine bağlı olarak ta büyüme gösteren, erkeklerin ereksiyon sağlamasına yardımcı olan prostatta, çeşitli sebeplerden dolayı iltihaplanma, aşırı büyüme ve kanser gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Üreme sisteminin bir parçası olan prostat, idrar torbasının çıkışında bulunur ve ağırlığı ise 18 – 20 gr’dır.

 

Yaşlanmaya bağlı olarak prostatta çeşitli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar sık sık idrara çıkma, idrar yaparken yanma yada idrar yapmakta zorlanma gibi problemlerin görülmesine neden oluyor. Prostatta meydana gelen iltihaplanma, büyüme yada kanser hastalığının sebepleri ise; aşırı alkol kullanımı, başka hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar, yaşlanmadan dolay gevşeyen kaslar ve idrara mikrop karışmasıdır.

Prostat hastalıkları arasında en sık görülen iltihaplanma ve en tehlikelisi de kanserdir. Prostat iltihaplanmasına karşı hekimler antibiyotik kullanımı önerirler. Antibiyotikler kadar etkili olan arı polenleri de iltihaplanma sorununu ortadan kaldırmaktadır. Arı polenini kullanımı prostat hastalıklarına karşı son derece olumlu etki gösteriyor. Polenin faydaları bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmıştır.

Polen araştırmacısı Alain Caillas, polenin prostat hastalıklarına karşı en iyi iyileştirici olduğunu savunmaktadır. Caillas, “Polen kürü ile bir çok prostat hastasının ağrıları dindi ve idrara çıkma sorunları da ortadan kalktı. Özellikle operasyon gerektiren ağır prostat hastaları bile polen kürü sayesinde ameliyat olmaktan kurtuldular” dedi.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver