Meniere Hastalı Nasıl Tedavi Edilir, Meniere Hastalığı Nasıl Geçer, Meniere Hastalığı Tedavi

meniere hastalığı tedavi yöntemleri, meniere hastalığı tedavisi varmı, meniere hastalığı ve tedavisi, meniere hastalığının tedavisi

Meniere hastalığı tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Dönem dönem ataklarla ortaya çıkan meniere hastalığı, kulakta işitme ve denge problemlerine yol açan, iç kulak sıvısının aşırı azalması ve çoğalmasına bağlı olarak ortaya çıkan bir kulak sağlığı problemidir. Kulak çınlaması, gidip gelen işitme kayıpları, kulakta basınç hissi, baş ağrısı, bulantı, kusma gibi belirtileri bulunan meniere hastalığının tedavisi nasıldır, sizler için araştırdık.

Meniere hastalığının belirtileri dönem dönem ortaya çıkmakta ve bazen birkaç saat bazen de günler sürmektedir. Hastalar kulak çınlaması, baş dönmesi, kulakta basınç hissi duyma gibi şikayetleri bazen şiddetli bazen de hafif olarak atlatmaktadırlar. Meniere hastalığının belirtilerini hisseden hastalar, gecikmeden hekime başvurmalıdırlar.

Meniere hastalığının tedavisi var mı?

Tek kulakta ya da iki kulakta birden hissedilen meniere hastalığının tedavisi var. Meniere hastalığın belirtisi olan bulantı, kusma ve baş dönmesi gibi sorunları yok etmek için ilaç tedavisi uygulanır. Aynı zamanda idrar söktürücü ilaçlar ile de vücuttaki sıvı miktarı azaltılmaya çalışılır. Kriz durumlarını önlemek içinde ilaç tedavisi uygun görülmektedir. Eğer ki ilaç tedavisi ile krizlerin şiddeti önlenemez ise, o zamanda tek çare ameliyattır. Ameliyatla iç kulak ve zarlarındaki basınç ortadan kaldırılır ve bazen de dengeyi kontrol eden sinirler kesilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver