Meme Silikon Protezi, Meme Silikonları Zararlı Mı, Meme Silikonlarının Zararları

protez meme zararı nedir, protez meme zararları, protez meme zararlı mı, silikon meme zararları

Silikon taktırmak zararlı mı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Küçük göğüslü kadınların göğüslerini olduğundan daha büyük göstermek için başvurdukları bir yöntem olan silokonlar, son birkaç yılda birçok kadının ilgi odağı olmuş durumda. Kısa bir süre önce piyasaya sunulan ve büyük ses getiren Poly Implant Prothese (PIP) adlı şirket tarafından üretilen göğüs implantlarının sağlık sorunlarına yol açtığı öne sürülüyor.

 

Poly Implant Prothese (PIP) adlı şirketin üretmiş olduğu göğüs implantlarında tıbbi kullanım için uygun olmayan jellerin bulunduğu ve bu göğüs implantlarının elektrik sanayisi için üretildiği açıklandı. Bu açıklama tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir endişe yarattı.

Üstelik şirketin üretmiş olduğu göğüs implantları çok da ucuz bir fiyata satılmış ve ucuz olması nedeniyle de birçok kadın tarafından da kullanılmıştır. Uzmanlar bu konu hakkında, düşük ücret kalite standartlarındaki eksikliğe işaret ediyor olabilir diye uyarıda bulundular.

Daha güzel ve büyük göğüslere sahip olmak isteyen kadınların ciddi sağlık sorunu yaşamamaları için hem doktorlarını, hem silikonlarda kullanılan malzemeleri hemde cihazları araştırmaları öneriliyor. Kaliteli ve doğru malzemelerin kullanılması, uzman bir cerrah tarafından işlemin yapılması, işlem sonrası rutin kontrollerin aksatılmaması gerekir. Bu şekilde uygulanan operasyonların sonuçlarından şüphe duymaya gerek yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver