Meme Küçültme Estetiği-Göğüs Küçülme Estetik Ameliyatı Hakkında Bilgi

Aşağıda Meme Küçültme Estetiği-Göğüs Küçülme Estetik Ameliyatı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Meme Küçültme Estetiği-Göğüs Küçülme Estetik Ameliyatı
gögüs küçültme

gögüs küçültme

Estetik ameliyatlar denilince aklımıza hep burun ve çene, elmacık kemiği gibi organlarımızın şeklinin simetrik ve estetik bir görünüme sokulması anlaşılmaktadır. Oysa estetik cerrahinin uygulama alanları bizlerin sandığından çok daha geniştir. İşte meme küçültme estetiği buna güzel bir örnektir. Yaşlanmanın ve doğum yapmanın etkisiyle göğüslerimiz sarkar ve süner. Bu ise dikliğini kaybetmesi ve gereksiz denilebilecek bir büyüklüğe ulaşması anlamına gelmektedir. Göğüs küçültme estetiği ile memenin iri kısımları küçültülür ve daha dik bir görünüm kazandırılır. Bu yapılırken meme dokusu içerisinde sarkmaya neden olan fazla yağlar ve deri alınır. Böylelikle göğüs küçültülürken bir yandan da dikleştirme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

 

Aynada kendi göğüslerine bakan bir kadın, eğer meme uçları göğüs katlantı çizgisinin üzerinde ise sorun yok demektir. Ancak eğer meme uçları bu çizginin altına inmişse aşırı, bu çizginin seviyesinde ise hafif meme sarkması var demektir. Meme uçlarının tam aşağı bakması konunun ağırlığını gösterir.

Büyük gögüslerin neden olduğu bazı sağlık problemleride olabilir. Mesela bel ağrıları, omurga problemleri gibi. Yaklaşık 5-6 kilo bir yükü boynunuza asarak beş on dakika yürüyün ve büyük göğüsün sakıncalarını görün. Ayrıca büyük göğüslerde sık görülen bir diğer sorun ise gögüs altlarında pişikler olmasıdır. Hatta bazen bu pişiklerin açık yaraya dönüştüğüde görülebilir.

Göğüsler bir çok nedene bağlı olarak sarkma gösterebilir. İlerleyen yaşla birlikte hormonsal nedenler meme dokusunun eksilmeye neden olur. Buda memenin içinin boşalmasına ve dolayısı ile sarkmasına neden olur. Bebek emziren annelerin de memenin içi boşalması ile sarkmaya neden olur. Ayrıca yerçekimi memeleri aşağı doğru çekerek sarkmaya neden olur. Memeyi taşıyan bağların doğuştan zayıf olması çok erken yaşlarda sarkmaya neden olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver