Melek Nedir Hakkında Bilgi

Melek Nedir

Melek anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Melek Nedir, Melek Ne Anlama Gelir, Melek Ne Demektir, Melek Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Melek ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Melek Anlamı

Allah ile insanlar arasında aracılık yaptığına ve nurdan olduğuna inanılan tinsel varlık. İslâm inanışında meleklere iman İslâm’ın temel altı inanç ilkesinden biridir. Kuran’ın bildirdiğine göre melekler Allah ‘a başkaldırmaz ve her buyruğuna boyun eğerler; yemez, içmez, uyumazlar; eril ya da dişil değillerdir. Sayısız denecek kadar çokturlar. En büyük melekler, vahiy meleği olan Cebrail, kıyamet günü suru üfleyecek olan İsrafil, doğal olayların yönetiminden sorumlu Mikail ve ölüm meleği Azraildir.

Konu ile ilgili aramalar: Melek Nedir Melek ödev ara Melek kelime anlamı Melek sözlükte ara Melek ansiklopedi bilgi bankası ara Melek ne demek Melek neye denir

Melek ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver