Melankoli Nedir Hakkında Bilgi

Melankoli Nedir

Melankoli anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Melankoli Nedir, Melankoli Ne Anlama Gelir, Melankoli Ne Demektir, Melankoli Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Melankoli ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Melankoli Anlamı

Bedence ve ruhça çöküntü biçiminde beliren ruhsal hastalık; karasevda. Genellikle bir “orta yaş hastalığı”dır, 32-40 yaşları arasında başlar. Yıllar süren aralıklardan sonra yeniden depreşebilir. Bir özelliği de daha az rastlanan bir hastalık olan “mani” ile birlikte görülmesi, iki hastalığın birbirini izlemesidir. Bu duruma tıpta manik depresif psikoz denilir. Aşırı bir üzüntüyle ortaya çıkan melankolinin ansefal merkezinde bulunan bir bölgedeki bozukluktan kaynaklandığı sanılmaktadır. Hasta her türlü fizikî acıdan daha ağır ruhsal bir acı duyar; her türlü kabahati üstlenir; kendisinin cezalandırılmasını ister. Bu ruhsal bozukluk, hastanın yüzüne de yansır, suratı sürekli asıktır ve yine sürekli olarak iç organ bozukluklarından, uykusuzluktan yakınır. Hayal gücü, dikkati ve belleği önemli derecede azalmıştır. Yaşama isteği kırılmıştır. Tek amacı, çektiği acının giderek artmasıdır. Daha ileri evrede uyuşuk ve kıpırdamaz olur. Melankoli dört-sekiz ay arasında seyrini tamamlar. Hastalık yinelenirse acil müdahale gerekir. Çünkü hasta, her an intihar edebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Melankoli Nedir Melankoli ödev ara Melankoli kelime anlamı Melankoli sözlükte ara Melankoli ansiklopedi bilgi bankası ara Melankoli ne demek Melankoli neye denir

Melankoli ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver