Mekanik Nedir Hakkında Bilgi

Mekanik Nedir

Mekanik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mekanik Nedir, Mekanik Ne Anlama Gelir, Mekanik Ne Demektir, Mekanik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mekanik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mekanik Anlamı

Fiziğin hareket ve kuvvetlerle ilgili dalına verilen ad. Ayrıca maddenin mekanik özelliklerini de, örneğin yoğunluk ve elâstiklik inceler.

Mekanik kabaca statik ve dinamik olarak ikiye ayrılabilir. Statik hareket hâlinde olmayan cisimler ve denge, basit makinelerin çalışma ilkeleri gibi bunlarla ilgili konuları incelerken, dinamik de hareket hâlindeki cisimlerle ilgilenir.

Mekanik bilimi üzerinde çalışılan maddenin durumuna göre katılar mekaniği ve akışkanlar mekaniği bölümlere ayrılabilir. Akışkanlar mekaniği de kendi içinde hidrostatik, hidrodinamik, pnömatik gibi alt bölümleri içeren sıvılar ve gazlar olarak tekrar ikiye ayrılabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Mekanik Nedir Mekanik ödev ara Mekanik kelime anlamı Mekanik sözlükte ara Mekanik ansiklopedi bilgi bankası ara Mekanik ne demek Mekanik neye denir

Mekanik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver