Mekanik Kayıt Nedir Hakkında Bilgi

Mekanik Kayıt Nedir

Mekanik Kayıt anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mekanik Kayıt Nedir, Mekanik Kayıt Ne Anlama Gelir, Mekanik Kayıt Ne Demektir, Mekanik Kayıt Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mekanik Kayıt ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mekanik Kayıt Anlamı

Mikrofondan çıkan sinyalleri, mekanik (ve elektriksel) yollarla bir iğnenin titreşimlerine, bunları da yumuşak bir malzemeden hazırlanmış dönen bir plağa oyuklar biçiminde geçirmeye dayalı ses kayıt yöntemi. Bu biçimde elde edilen ana plaktan daha sonra elektroliz yöntemlerle metal kalıp ve bundan da plastik kopyalar çıkarılabilir. Ses yeniden oluşturulmak istendiğinde plak iğneyle temas edecek biçimde döndürülür ve iğne, oyuklardan aldığı titreşimi benzer yollar ve uygun devrelerle hoparlöre iletir.

Konu ile ilgili aramalar: Mekanik Kayıt Nedir Mekanik Kayıt ödev ara Mekanik Kayıt kelime anlamı Mekanik Kayıt sözlükte ara Mekanik Kayıt ansiklopedi bilgi bankası ara Mekanik Kayıt ne demek Mekanik Kayıt neye denir

Mekanik Kayıt ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver