Megalomani Nedir Hakkında Bilgi

Megalomani Nedir

Megalomani anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Megalomani Nedir, Megalomani Ne Anlama Gelir, Megalomani Ne Demektir, Megalomani Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Megalomani ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Megalomani Anlamı

Kendini büyük görme sapıncı. İnsanın gerek bedensel (vücut iriliği, cinsel güç gibi), gerek zihinsel ve gerekse toplumsal değerini, olduğundan üstün görme eğilimiyle kendini belli eden bir davranış bozukluğudur. Bu, sadece gerçek yeteneklerini abartmak biçiminde sınırlı kalabilir ya da gülünç, ilgi çekici davranışlara yol açan büyüklük sanrısına kadar varabilir. Hastalığın nedeni genellikle, çocukluk çağındaki baskılardır. Ayrıca düşünme, tartma ve eleştirme duygularının zayıflamasıyla da, genellikle yaşlılık ve felçten ileri gelen bunama sonucu ortaya çıkar.

Konu ile ilgili aramalar: Megalomani Nedir Megalomani ödev ara Megalomani kelime anlamı Megalomani sözlükte ara Megalomani ansiklopedi bilgi bankası ara Megalomani ne demek Megalomani neye denir

Megalomani ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver