Medler Nedir Kimlerdir Hakkında Bilgi

Medler Nedir Kimlerdir

Medler anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Medler Nedir, Medler Ne Anlama Gelir, Medler Ne Demektir, Medler Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Medler ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Medler Anlamı

İran’a M.Ö. 17. yüzyılda girdikleri tahmin edilen Hint-Avrupa halkı. Perslerle akraba oldukları sanılan Medler, başlangıçta Hazar Denizi’nin güneyine yerleştiler M.Ö. 9. yüzyılda batıya ve güneye yayıldılar. Batı İran’ın büyük bölümünü içine alan toprakları zamanla Medya olarak anılmaya başladı ve geniş bir imparatorluğun merkezi oldu. Bu imparatorluğun yıkılışı sırasındaki istilâlarda özgün kimliklerini yitiren Medler bölgedeki öteki Hint-Avrupa halklarıyla kaynaştı.

Konu ile ilgili aramalar: Medler Nedir Medler ödev ara Medler kelime anlamı Medler sözlükte ara Medler ansiklopedi bilgi bankası ara Medler ne demek Medler neye denir

Medler ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver