Medeni Hukuk Nedir Hakkında Bilgi

Medeni Hukuk Nedir

Medeni Hukuk anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Medeni Hukuk Nedir, Medeni Hukuk Ne Anlama Gelir, Medeni Hukuk Ne Demektir, Medeni Hukuk Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Medeni Hukuk ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Medeni Hukuk Anlamı

Özel hukukun en önemli ve geniş dalı. Medenî hukuk, bir kimsenin doğumundan ölümüne kadar kişi ve eşyayla olan ilişkilerinin en büyük bölümünü düzenler. Geniş anlamıyla borçlar hukukunu da kapsar. Dar anlamda ise kişilik kazanma, hak ve fiil ehliyeti, evlenme, miras ve mülkiyet hakkını da içerir. Medenî hukuk, Osmanlılar döneminde ilk olarak Mecelle ile yasalar kapsamına alınmıştır. Cumhuriyetin ilânından sonra her alanda olduğu gibi hukukta da batılılaşma yoluna gidilmiştir. İsviçre Medenî Kanunu, Türkçeye çevrilerek medenî hukuk alanında bu gereksinim karşılanmaya çalışılmıştır. Medenî hukuktaki “medenî” sözcüğü, “yurttaşlara ait olan” anlamındadır.

Konu ile ilgili aramalar: Medeni Hukuk Nedir Medeni Hukuk ödev ara Medeni Hukuk kelime anlamı Medeni Hukuk sözlükte ara Medeni Hukuk ansiklopedi bilgi bankası ara Medeni Hukuk ne demek Medeni Hukuk neye denir

Medeni Hukuk ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver