Mecaz Nedir Hakkında Bilgi

Mecaz Nedir

Mecaz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mecaz Nedir, Mecaz Ne Anlama Gelir, Mecaz Ne Demektir, Mecaz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mecaz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mecaz Anlamı

Bir sözcüğün gerçek anlamından başka bir anlamda kullanılması. Sözcüklerin ya da sözcük kümelerinin gerçek anlamlarından başka anlamlarda kullanıldıkları anlatıma da mecazî ya da mecazlı anlatım denir. Bu tür anlatımda amaç, sözcüklere yeni anlamlar yükleyerek dilin kullanım olanaklarını zenginleştirmektir. Bir söz sanatı olan edebiyat da mecazdan büyük ölçüde yararlanmıştır. Benzetme (teşbih), istiare, mecazı mürsel, tariz, teşhis ve intak gibi söz ve anlam oyunları mecaza dayanır.

Konu ile ilgili aramalar: Mecaz Nedir Mecaz ödev ara Mecaz kelime anlamı Mecaz sözlükte ara Mecaz ansiklopedi bilgi bankası ara Mecaz ne demek Mecaz neye denir

Mecaz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver