Mecaz-ı Mürsel Nedir Hakkında Bilgi

Mecaz-ı Mürsel Nedir

Mecaz-ı Mürsel anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mecaz-ı Mürsel Nedir, Mecaz-ı Mürsel Ne Anlama Gelir, Mecaz-ı Mürsel Ne Demektir, Mecaz-ı Mürsel Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mecaz-ı Mürsel ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mecaz-ı Mürsel Anlamı

Benzetme amacı güdülmeden ya da benzetme ilgisi bulunmaksızın bir sözün başka bir söz yerine kullanılması sanatı. Türkçede ad değişimi, düz değişmece, ad aktarması gibi karşılıklar da kullanılır. Mecazı mürsel, konuşma dilinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin, “sobayı yaktım” cümlesinde soba sözcüğünün, sobanın içindeki odun, kömür vb. yerine kullanılması bir mecazı mürseldir.

Konu ile ilgili aramalar: Mecaz-ı Mürsel Nedir Mecaz-ı Mürsel ödev ara Mecaz-ı Mürsel kelime anlamı Mecaz-ı Mürsel sözlükte ara Mecaz-ı Mürsel ansiklopedi bilgi bankası ara Mecaz-ı Mürsel ne demek Mecaz-ı Mürsel neye denir

Mecaz-ı Mürsel ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver