mbs.meb.gov.tr Üye Ol Kaydol Kayıt Ol MBS Giriş

Son Arananlar:mbs meb gov trmbs kaydolmbs üye olmbs meb gov tr kaydolmbs mebmbs kayıt olulusal mesleki bilgi sistemimbs kayıtmbs girişmeb kaydolmbs üye olmak istiyorumwww mbs meb gov tr kaydolmbs meb gov tr giriş üye kayıt ol – ulusal mesleki bilgi sistemimbs meb gov tr giriş

Sponsorlu Bağlantılar

mbs.meb.gov.tr Ulusal Mesleki Bilgi Sistemi

mbs.meb.gov.tr mbs üye ol, mbs kaydol, mbs kayıt ol, mbs giriş, mbs üyelik nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığından yeni bir hizmet daha…

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni uygulaması, Ulusal Mesleki Bilgi Sistemi çok kapsamlı ve yaşam boyu devam edecek bir rehberlik sistemidir.

Bu sistemle bu sorulara cevap bulabilirsiniz;

Hangi liseye gitmeliyim?
Hangi üniversiteye gitmeliyim?
Hangi bölümü seçmeliyim?
Hangi mesleği seçmeliyim?
En gözde meslekler hangileridir?
Meslekler hakkında bilgiler, gibi bir çok soruya yanıt bulabilirsiniz.

mbs.meb.gov.tr üye ol, kaydol, kayıt ol, giriş

Bu sistemin amacı, kendinizi tanıma, yapmaktan hoşlandığınız şeyleri, yeteneklerinizi fark etme, meslek seçimi, iş değiştirme gibi konularda sizlere destek olmaktır.

Sponsorlar

Sol tarafta yer alan menülere girerek mesleki gelişim, kendinizi tanımaya destek olabilecek ölçme araçlarına, eğitim ve iş piyasasına ilişkin bilgi ve kaynaklara ulaşabilirsiniz.

mbs.meb.gov.tr Mesleki Bilgi Sistemi

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün Türkiye’de ilk kez öğrenciler, emekliler, iş arayanlar, iş kolunu değiştirmek isteyenler için geliştirdiği Ulusal Mesleki Bilgi Sistemi’nin tanıtımı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, bu sistemin Türkiye’de bir lik olduğunu belirtti. Çubukçu, Ulusal Mesleki Bilgi Sistemi’nin yüz yüze verilen rehberlik sisteminin tamamlayıcısı olduğunu belirtti.

Nasıl Üye Olunur? – Nasıl Üye Olabilirim? Videolu anlatım.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver