Mazoşizm Nedir Hakkında Bilgi

Mazoşizm Nedir

Mazoşizm anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mazoşizm Nedir, Mazoşizm Ne Anlama Gelir, Mazoşizm Ne Demektir, Mazoşizm Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mazoşizm ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mazoşizm Anlamı

Acıdan haz duymayla ve acıyı aramayla kendini gösteren ruhsal bozukluk. Adını Avusturyalı romancı Sacher-Masoch’dan alır ve onun romanlarından esinlenerek ortaya atılmıştır. Mazohist olan kişi, cinsel doyuma ulaşmak için acı çekmek ister (kırbaçlanma, dövülme vb.), her tür işkence peşindedir. Mutlak bir “sahip”in her türlü kaprisine bedeni ve ruhu ile bağlı olmak, en büyük isteğidir. İstenilen acı, ruhsal (ağır hakaret, aşağılanma) ya da fiziksel (kırbaçlanma vb.) olabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Mazoşizm Nedir Mazoşizm ödev ara Mazoşizm kelime anlamı Mazoşizm sözlükte ara Mazoşizm ansiklopedi bilgi bankası ara Mazoşizm ne demek Mazoşizm neye denir

Mazoşizm ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver