Mazı Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Mazı Nedir Nerede Yetişir, Yararları Ve Faydaları Nelerdir

Mazı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mazı Nedir, Mazı Ne Anlama Gelir, Mazı Ne Demektir, Mazı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mazı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mazı Anlamı

Mazı Nedir Nerede Yetişir, Yararları ve Faydaları Nelerdir
İğne yapraklılardan, servigiller (Cupressaceae) familyasının Thuja cinsini oluşturan altı kadar reçineli ağaç (ya da çalı) türünün ortak adı. Kereste kaynağı ve süs olarak yararlanılan bu ağaçlar Kuzey Amerika’ya ve Asya’nın doğu kesimlerine özgüdür. Genellikle piramitimsi bir görüntü sergileyen mazı ağaçlarının sürgünlere karşılık dizilen pulsu yapraklarının henüz olgunlaşmamış olanları iğnemsi biçimlidir.

Ana yurdu Asya olan Doğu mazısı (T. orientalis) 10 m’ye kadar uzayabilir. Dik dalları, yelpazeyi andıran dalcık sistemi ve arkalarında mahmuz bırakan kozalak pullarından ötürü bazı uzmanlar tarafından ayrı bir cins olarak sınıflandırılır. Kuzey Amerika’ya özgü Batı mazısı (T. occidentalis) 20 m yüksekliğinde bir ağaçtır. Park ve bahçecilikte değerli olan ince, uzun, piramitsi çeşitleri vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Mazı Nedir Mazı ödev ara Mazı kelime anlamı Mazı sözlükte ara Mazı ansiklopedi bilgi bankası ara Mazı ne demek Mazı neye denir

Mazı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver