Maymun Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Maymun Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Maymun anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Maymun Nedir, Maymun Ne Anlama Gelir, Maymun Ne Demektir, Maymun Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Maymun ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Maymun Anlamı

Maymun Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Memeliler (Mammalia) sınıfının, primatlar (Primates) takımındaki yaklaşık 200 türe verilen genel ad. Bu takım içerisinde yer alan hayvanlar en gelişmiş yapıya sahip memelilerdir. Göz çukurları etrafında destek görevi yapan halka şeklinde kemikler vardır. Ellerindeki birinci parmaklar öteki parmaklarla karşı karşıya getirilebilir. Böylece nesneleri rahatlıkla kavrayabilirler. Tırnakları vardır; ama çengel biçiminde değildir. Bedenleri ağaçlara tırmanmaya uyum sağlamıştır. Genellikle göğüs bölgesinde bulunan bir çift memesi vardır.

Maymunlar dik oturabilirler ve bu arada serbest kalan elleriyle de kimi işleri yerine getirebilirler. İki ayak üstünde yürüyebilmelerine karşın genellikle böyle hareket etmektense ellerini de kullanarak yürümeyi yeğlerler. Kısa süreliğine iki ayakları üzerine dikilirler. Büyük beyinleri vardır. Hayvanlar dünyasında insana en yakın zekâ düzeyi olan hayvanlardan biridir. Birçok türü karmaşık soruları çözme becerisine sahiptir.

Maymunlar gerçekte toplumsal hayvanlardır. Hemen hemen bütün maymunlar bir ya da birkaç yetişkin erkek ve birkaç dişi ve yavrularından oluşan topluluklar biçiminde yaşar. Yavruların bakımı tıpkı insan yavrusunda olduğu gibi uzun sürer.

Konu ile ilgili aramalar: Maymun Nedir Maymun ödev ara Maymun kelime anlamı Maymun sözlükte ara Maymun ansiklopedi bilgi bankası ara Maymun ne demek Maymun neye denir

Maymun ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver