Mayıs Böceği Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Mayıs Böceği Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Mayıs Böceği anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mayıs Böceği Nedir, Mayıs Böceği Ne Anlama Gelir, Mayıs Böceği Ne Demektir, Mayıs Böceği Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mayıs Böceği ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mayıs Böceği Anlamı

Mayıs Böceği Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Melolantha melolantha. Eklem bacaklıların böcekler sınıfının, kın kanatlılar (Coleoptera) takımından mayıs böceğigiller ailesinden bir böcek. Farklı birçok türü vardır. Kızıl renkli ve yavaş hareket eden hayvanlardır. Yaz mevsiminin başlarında alaca karanlıkta çevremizde görebiliriz. Gündüzleri de ağaç üstlerinde uyuşuk durumda geçirirler. Kurtçukları toprak içinde yaşar ve bitki kökleriyle beslenir, bu yüzden zararlı olarak kabul edilir.

Toprak altında 1,5 m derinlikte krizalitleşen mayıs böceği, bu durumda iki ay geçirir. Erginleşince, toprak yüzeyine yakın bir yerde baharın gelmesini beklerler. Yumurtalarını yaz başında yine toprak altında bir yere bırakırlar. Çok kalabalıklarsa bulundukları ortamın bitki örtüsüne zarar verebilirler.

Mayıs böceği toprağın 80 cm derinliğinde bulunan kozasından ekim ayında çıkar, fakat ertesi yılın mayıs ayına kadar kozaya yattığı yerde kalır. Burada bulunduğu sürece yatışı ya dünyanın manyetik kutupları yönünde kuzey-güney ya da doğu-batı doğrultusundadır. Mayıs böceği, bu süre içinde, yatış yönü değiştirilse bile uyanır ve sözü edilen biçimde yönünü değiştirir.

Konu ile ilgili aramalar: Mayıs Böceği Nedir Mayıs Böceği ödev ara Mayıs Böceği kelime anlamı Mayıs Böceği sözlükte ara Mayıs Böceği ansiklopedi bilgi bankası ara Mayıs Böceği ne demek Mayıs Böceği neye denir

Mayıs Böceği ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver