Mayın Nedir Hakkında Bilgi

Mayın Nedir

Mayın anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Mayın Nedir, Mayın Ne Anlama Gelir, Mayın Ne Demektir, Mayın Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Mayın ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Mayın Anlamı

Askerî uygulamalarda personel, araç, tank ya da gemi tahrip etmek amacıyla kullanılan bir tür bomba. Su altı mayınları 19. yüzyılın ortalarından bu yana kullanılmaktadır. Kara mayınlarıysa su mayınlarından yaklaşık yüz yıl kadar sonra kara savaşlarında önem kazanmışlardır. Birinci Dünya Savaşı sırasında mayın en etkili denizaltısavar silâhıydı. İkinci Dünya Savaşı’nda mayınlar Mihver Devletleri’nin 1316 gemisini batırdı ve 516 gemide de hasara yol açtı. İngiltere ile ABD ve müttefikler, mayınlar yüzünden 1118 gemisini kaybetti.

Mayınlar 20. yüzyılın ortalarında ve sonlarında Kore Savaşı’nda (1950-1953), Vietnam’da ve öteki çarpışma alanlarında yaygın bir biçimde kullanıldı.

Konu ile ilgili aramalar: Mayın Nedir Mayın ödev ara Mayın kelime anlamı Mayın sözlükte ara Mayın ansiklopedi bilgi bankası ara Mayın ne demek Mayın neye denir

Mayın ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver