Maslahatgüzar Nedir Kimdir Hakkında Bilgi

Maslahatgüzar Nedir Kimdir

Maslahatgüzar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Maslahatgüzar Nedir, Maslahatgüzar Ne Anlama Gelir, Maslahatgüzar Ne Demektir, Maslahatgüzar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Maslahatgüzar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Maslahatgüzar Anlamı

Bir devletin dışişleri bakanının bir başka devletin dışişleri bakanı nezdine gönderdiği diplomatik misyon şefi. Maslahatgüzarlar sınıfı, 1815 tarihli Viyana Tüzüğü ile bunu tamamlayan 1818 tarihli Aachen Protokolü’ne göre büyükelçiler, ortaelçiler ve mukim elçilerden sonraki dördüncü sırada bulunuyordu. 18 Nisan 1961 tarihli Viyana Sözleşmesi ile mukim elçiler sınıfının iptal edilmesi üzerine üçüncü sırada yer aldı. Gönderilen devletin dışişleri bakanı nezdine sürekli olarak atanan maslahatgüzarlardan başka, geçici maslahatgüzarlar da vardır. Bunlar diplomatik misyon şefinin yokluğunda ya da görevini yapmasına bir engel çıkması durumunda atanır. II. Dünya Savaşı’ndan sonra, farklı bloklara mensup devletlerin, birbirleriyle olan diplomatik ilişkilerini maslahatgüzarlar düzeyinde yürütmeyi yeğledikleri görüldü.

Konu ile ilgili aramalar: Maslahatgüzar Nedir Maslahatgüzar ödev ara Maslahatgüzar kelime anlamı Maslahatgüzar sözlükte ara Maslahatgüzar ansiklopedi bilgi bankası ara Maslahatgüzar ne demek Maslahatgüzar neye denir

Maslahatgüzar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver