Masaj Nedir Nasıl Yapılır Hakkında Bilgi

Masaj Nedir Nasıl Yapılır

Masaj anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Masaj Nedir, Masaj Ne Anlama Gelir, Masaj Ne Demektir, Masaj Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Masaj ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Masaj Anlamı

Vücuttaki fazla yağları eritmeye ya da tedaviye yönelik olarak, el, elektrik, su gibi araçları kullanarak dokular üzerine etki yapmayı amaçlayan iyileştirme ve bakım yöntemi. İlk çağlardan beri bilinen masaj, masaj yapılan bölgenin dokuları üzerinde dolaysız bir etki, ayrıca sinirsel refleksler yoluyla uygulandığı bölgenin çevresinde de dolaylı bir etki yapar. Ayrıca deriyi yumuşatır, kan dolaşımını hızlandırır, ölü hücrelerin (boynuzsu üstderi parçaları) dökülmesi ve yağ bezlerinin salgıladığı yağın vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Derialtında da kan ve lenf akımını çoğalır. Bu nedenle ödemler yeniden soğurulur ve morartılar geçer. Sertleşmiş bağ ve kirişler masaj sayesinde yeniden esneklik kazanırlar. Eklemlerin serbest hareket etmelerini önleyen ya da sınırlayan eklem yapışıklıkları giderilir. Masaj tekniği elle yapılan birkaç temel manevraya dayanır. Bunlar sürtünme, bastırma, ovma, vurma, yoğurma ve titreşimdir. Titreşim, titreşim veren elektrikli aygıtlarla (vibratör) da sağlanabilir. Masaj, ya estetik ya da tedavi edici amaçlarla uygulanır. Tedavi amacıyla uygulandığı başlıca hastalık durumları iveğen romatizma, lumbago, kas tıkanıklıkları, çıkıklar, eklem kaynaşması ve sertleşmesi, oburluk, artrit, damla hastalığı, mide genişlemesi, kabızlık vb. dir.

Konu ile ilgili aramalar: Masaj Nedir Masaj ödev ara Masaj kelime anlamı Masaj sözlükte ara Masaj ansiklopedi bilgi bankası ara Masaj ne demek Masaj neye denir

Masaj ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver